O przyjęcie na studia doktoranckie mogą się ubiegać osoby, które ukończyły studia wyższe na kierunku fizyka, chemia, elektronika lub nauki o materiałach, ze średnią oceną co najmniej dobrą i uzyskały tytuł zawodowy magistra lub inny równorzędny, uznawany przez polskie prawodawstwo (dotyczy cudzoziemców), jak również osoby kończące wymienione kierunki studiów w bieżącym roku akademickim. Kandydaci nie posiadający tytułu zawodowego magistra w dniu rozmowy kwalifikacyjnej mogą być zakwalifikowani warunkowo od 1 października danego roku, o ile obrona pracy nastąpi do 30 września.
Szczegółowe warunki i tryb rekrutacji na Studium Doktoranckie 2017-18.
Kandydaci chcący rozpocząć studia doktoranckie 1 października 2017 r. proszeni są o składanie w Sekretariacie Instytutu do 18 września 2017 r. następujących dokumentów:
- podanie do Dyrektora Instytutu o przyjęcie na studia doktoranckie zawierające informacje, czy kandydat odbywał praktyki/staże w Instytucie (ew. pod czyją opieką) oraz z jakiej tematyki i ew. u jakiego promotora chciałby odbywać studia doktoranckie,
- kwestionariusz osobowy: POBIERZ,
- CV,
- dyplomy: ukończenia studiów licencjackich (inżynierskich) i magisterskich (jeśli ten ostatni już posiadają),
- odpis (kopię) całego indeksu studiów licencjackich i magisterskich, albo suplement do dyplomu licencjackiego i magisterskiego z ocenami z całych studiów, albo potwierdzone przez dziekanat karty ocen studenta z wszystkich lat studiów licencjackich i magisterskich,
- jedno zdjęcie,
- kserokopię paszportu – w przypadku osób nie będących obywatelami polskimi.
Ponadto pomocna może być opinia promotora pracy magisterskiej.
Podstawą przyjęcia na Studium jest rozmowa kwalifikacyjna, która odbędzie się 20 września 2017 r. o godz. 10:00, w budynku Instytutu przy ul. Okólnej 2 we Wrocławiu.
Rozmowa kwalifikacyjna obejmować będzie tematykę zawartą w następujących podręcznikach (jeden z nich do wyboru przez kandydata):
- C. Kittel, „Wstęp do fizyki ciała stałego", PWN, Warszawa, 2012.
- P. W. Atkins, „Chemia fizyczna”, PWN, Warszawa, 2012 – „Część 2: Struktura”.
- K. Pigoń, Z. Ruziewicz, „Chemia fizyczna", Tom 2: "Fizykochemia molekularna", PWN, Warszawa, 2011.
Dodatkowe informacje można uzyskać w sekretariacie Instytutu (tel. 71 395 4225, e-mail: ).