Ułatwienia dostępu

Przejdź do głównej treści

O Instytucie

Wręczenie stypendiów programu Exchange to the U.S. 2026/2027

22 czerwiec 2026

2 czerwca 2026 r. w rezydencji Ambasadora Stanów Zjednoczonych w Polsce w Warszawie odbyła się uroczystość wręczenia stypendiów programu Exchange to the U.S. Fundacji Kościuszkowskiej. W wydarzeniu wzięli udział tegoroczni stypendyści, przedstawiciele środowiska akademickiego oraz partnerzy Fundacji, wspólnie celebrując kolejny ważny krok w rozwoju współpracy naukowej pomiędzy Polską a Stanami Zjednoczonymi. [thekf.org]

Program Exchange to the U.S. należy do najważniejszych inicjatyw Fundacji Kościuszkowskiej i od wielu lat wspiera polskich naukowców w realizacji badań oraz projektów akademickich w czołowych ośrodkach naukowych w USA. Uczestnictwo w programie umożliwia rozwój naukowy, zdobywanie międzynarodowych doświadczeń oraz budowanie trwałych relacji badawczych. 

Przypominamy, że w gronie tegorocznych stypendystów znalazła się nasza doktorantka mgr Natalia Charczuk. To wyróżnienie stanowi potwierdzenie wysokiego poziomu prowadzonych badań oraz potencjału naukowego młodych badaczy reprezentujących INTiBS.

Udział w programie stypendialnym otwiera nowe możliwości prowadzenia badań w międzynarodowym środowisku oraz przyczynia się do dalszego wzmacniania współpracy z zagranicznymi ośrodkami naukowymi.

Raz jeszcze serdecznie gratulujemy mgr Natalii Charczuk i życzymy sukcesów w realizacji badań oraz owocnego pobytu naukowego w Stanach Zjednoczonych!

stypendiaKF NC

stypendiaKF all


unia flaga