Ułatwienia dostępu

Przejdź do głównej treści

O Instytucie

Sukces naszych naukowczyń – stypendia Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego w roku 2026

25 czerwiec 2026

Z przyjemnością informujemy, że wśród laureatów 21. edycji stypendiów Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego dla wybitnych młodych naukowców znalazły się dwie badaczki z Instytutu Niskich Temperatur i Badań Strukturalnych PAN we Wrocławiu.

Stypendia, przyznawane za wybitne osiągnięcia naukowe, stanowią jedno z najważniejszych wyróżnień dla młodych badaczy w Polsce i są potwierdzeniem najwyższego poziomu prowadzonych badań oraz ich znaczenia dla rozwoju nauki.

Laureatkami z naszego Instytutu zostały:

  • dr Karolina Ledwa z Oddziału Chemii Nanomateriałów i Katalizy – reprezentująca obszar nauk ścisłych i przyrodniczych / nauki chemiczne,
  • dr Aleksandra Pilch-Wróbel z Oddziału Fizykochemii Biomedycznej – w obszarze nauk inżynieryjno-technicznych / inżynieria chemiczna.

Przyznanie stypendiów jest wyrazem uznania dla ich dotychczasowego dorobku naukowego, innowacyjnych badań oraz wkładu w rozwój swoich dyscyplin.

Serdecznie gratulujemy Laureatkom tego prestiżowego wyróżnienia i życzymy dalszych sukcesów naukowych oraz realizacji ambitnych planów badawczych.

Więcej informacji o wynikach konkursu dostępnych jest na stronie Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego [LINK].


unia flaga